טבעת נישואין על פי היהדות

טבעת נישואין היא אולי התזכורת הכי מוחשית ליום החשוב בחייכם, והיא מלווה אתכם מדי יום על האצבע. מכיוון שעל פי רוב טבעת נישואין עשויה זהב, חשוב להכיר את ההגבלות עליה ולוודא שקונים טבעת כשרה.

על פי ההלכה היהודית לא כל טבעת יכולה לשמש כטבעת נישואין. אם בנצרות מקובל לתת את טבעת נישואין של אחד הדורות הקודמים במשפחה, כאות לשייכות ולהערכה, ההלכה היהודית אינה מאפשרת לתת טבעת שלא נקנתה על ידי החתן כטבעת נישואין. קיימת פרוצדורה שמאפשרת זאת, אבל רוב הרבנים מעדיפים שלא להסתבך ומבקשים מהחתן לקנות טבעת נישואין מכספו. עם זאת, טבעת שקיבל מהסבתא של הדודה מהצד של אבא שלו יכולה לשמש כטבעת אירוסין.
מכיוון שענידת טבעת נישואין בטקס החופה היא אקט של  מסירת רכוש כלשהו מהחתן לכלה, החתן צריך להיות בעליה החוקיים של הטבעת. מאותה סיבה, לא מומלץ שישלם עבור טבעת נישואין באשראי או בצ'קים עתידיים, כאן ועכשיו  זה לא תמיד הכי נוח , אבל כך אין ספק כי הן רכושו. בכדי לוודא שטבעת הנישואין נקנתה על ידי החתן, הרב שואל את החתן האם הוא שילם על הטבעת מכיסו, וממשיך אם התשובה חיובית.

רצוי לדעת כי הכלה לא אמורה להסתובב עם טבעת נישואין לפני החופה, כיוון שאז היא עוברת מבעלותו של החתן לבעלותה ולכן אינה כשרה. על אף הרצון והקושי להתאפק כדאי לחכות את פרק הזמן עד החופה, ולזכור שאם הכל ילך לפי התוכנית עוד יהיו לה חיים שלמים לענוד אותה אחר כך.

מאמרים נוספים

קידושין בטבעת

קידושין בטבעת במסורת היהודית החתונה הייתה מחולקת לשני שלבים שונים כשהשלב הראשון היה הקידושין – או האירוסין –  היו שלוש שיטות מקובלות לבצע קידושין: בכסף

קרא עוד
השארת תגובה